Sociální média

Facebook a reklama v roce 2020


Každý má účet na Facebooku a mnoho z těchto majitelů účtů se považují za specialisty na FB a FB reklamu. Není to však tak snadné, jak by se mohlo nezasvěcenému zdát.
Největším problémem, na který při vytváření reklamy na Facebooku narazíte, je cílení.


Čím lépe zacílíte vaše potenciální publikum a zákazníky, tím úspěšnější budete s reklamami a naopak. Facebook vám umožňuje zacílit na různé skupiny lidí na základě jejich pohlaví, fyzického věku, zeměpisné polohy, národnosti atd. Takže základní cílení je opravdu snadné a skoro všichni se ho mohou naučit v krátkém čase. Obtížnou součástí je pokročilé cílení. Rozšířené cílení znamená, že jste schopni ho zúžit na specifika, jako jsou koníčky, politické preference, oblíbené značky atd.

Jako tomu bývá obvykle u všeho nového, nejprve je vše jednoduché. A tak to bylo i s tímto typem reklamy. Zvládli jste se ji naučit během odpoledne. Ale FB je už poměrn starý a tak se pochopitelně vše zkomplikovalo. Dnes už na špičkovou reklamu potřebujete specialistu. A ani on nebude peravděpodobně sám. Poslední dobou se už mezi ladými profesionály nosí, najmout si specialistu na targeting, neboli targetologa. To je člověk, který úzce spolupracuje se specialistou na reklamu a pomáhá mu zacílit to správné publikum. Dobrý targetolog je rozhodujícím faktorem a může rozhodnout o úspěchu či krachu celé vaší reklamní kampaně.

Tak co, už jste si vybrali svého targetologa?

Vybírejte pečlivě a važte především míru vaší požadované návratnosti do vaší investice. Dobrý marketolog bude dražší, ale ve výsledku může být levnější, než na první pohled laciný amatér.